Drzewa Łączą Polaków

 
Sadzenie drzew to nie tylko wyraz dbałości o środowisko. To przynosząca rozmaite korzyści aktywność na świeżym powietrzu, w otoczeniu wiosennej przyrody, która jednoczy Polaków bez względu na wiek i poglądy. I to właśnie przyświeca organizatorom akcji „Łączą nas drzewa”.🌲💚🌳
Na terenie Nadleśnictwa Rudka wspólne sadzenie odbyło się na terenie Leśnictwa Wdowin w oddziale 328b. Uczestnikami akcji byli uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudce. Po krótkim instruktażu przygotowanym przez miejscowego leśniczego, 20 osobowa grupa zabrała się do pracy. Odnowiono 0,1 ha lasu używając 3️⃣5️⃣0️⃣ sadzonek czteroletniego dębu szypułkowego🌳 i dwuletniego klonu zwyczajnego🌳 Po wykonanej pracy na powierzchni odnowieniowej została umieszczona tabliczka upamiętniająca wydarzenie. Zwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko pod wiatą turystyczną w Gospodarstwie Szkółkarskim Koryciny.😀😃😀

B. Safaryn- Nadleśnictwo Rudka

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję pracownikom Nadleśnictwa Rudka na czele z Panem Błażejem Safarynem, nauczycielom: Pani Joannie Fronc, Pani Barbarze Kryńskiej, uczniom z klasy VII za udział w akcji sadzenia lasu: ,, Łączą nas drzewa”.🌲🌳🌲🌳🌲

Z poważaniem: Monika Godlewska – dyrektor szkoły