Dramat na scenie, czyli… jak uczniowie klasy II gimnazjum inscenizowali wybrane fragmenty omawianych utworów dramatycznych

 

27 marca po raz 55. obchodzony był na świecie, również w Polsce,  Międzynarodowy Dzień Teatru . Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w roku 1961 dla upamiętnienia inauguracji w Paryżu w 1957 roku Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny”.

Pamiętając o  tych obchodach, uczniowie klasy II  gimnazjum postanowili stworzyć namiastkę teatru w naszej szkole. Przygotowali inscenizacje wybranych fragmentów dwóch utworów dramatycznych, które omawiali  na lekcjach języka polskiego: „Zemsta” Fredry oraz „Romeo i Julia” Szekspira.  Oczywiście, nie zabrakło też publiczności. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, jak też klasy I gimnazjum z zaciekawieniem obserwowali pracę drugoklasistów. Może kiedyś ktoś z nich   będzie występował na deskach prawdziwego teatru… Czas pokaże.

                                                                                                                               M. Fronc

IMG_6613 IMG_6597 IMG_6599 IMG_6601 IMG_6603 IMG_6604 IMG_6605 IMG_6607