Diecezjalny Dzień Młodzieży w Drohiczynie

 

„ Posłani w pokoju Chrystusa” – pod tym hasłem odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży, w którym uczestniczyło prawie 2500 młodych. Była tam też młodzież z naszej szkoły- uczniowie klasy VIII. Wszystko zaczęło się od integracji, zawiązania wspólnoty: tańce, śpiewy, a po nich  konferencja, którą wygłosił Michał PAX Bukowski – lider zespołu Muode Koty. Michał jest również prowadzącym program dla młodzieży w TVP: Studio Raban. Świadectwo życia, którym podzielił się PAX , było pełne nadziei. Punkt kulminacyjny  to oczywiście Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka. Pasterz naszej diecezji nie krył swojej radości ze spotkania. Nawiązując do przeżywanego Tygodnia Wychowania oraz w dniu Święta Podwyższenia Krzyża, biskup przywołał historię krzyża i zachęcał, by każdy, zamiast uciekać, wziął swój krzyż, bo to właśnie on prowadzi do pokoju. Po Mszy Św. odbył się koncert ks. Jakuba Bartczaka – kapłana i rapera, który wydał już 4 albumy muzyczne mające na celu ewangelizację młodzieży. Swoją muzyką porwał młodych do śpiewu i tańca. Po kilkugodzinnej uczcie duchowej przyszedł też czas na posilenie ciała- kiełbaski i bigos.

To było piękne spotkanie ludzi młodych, którzy potrafią się modlić  i kulturalnie się bawić. Pokazują, że wiara w Chrystusa i przywiązanie do Krzyża nie jest czymś, czego należy się wstydzić. Wręcz odwrotnie, są to powody do dumy. I młodzież naszej diecezji to udowodniła. Cieszymy się , że mogliśmy uczestniczyć w tym niecodziennym spotkaniu.

M. Fronc