Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!

 

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W tym roku Święto Pluszowego Misia, obchodzone w naszej szkole 23 listopada, zainaugurowało projekt edukacyjny dla klas 0-I organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tego dnia najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi misiami zgromadzili się, aby wspólnie uczcić święto najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci.

Na początku obejrzeli prezentację dotyczącą historii powstania pluszowej zabawki oraz przedstawiającą pokrótce sylwetki misiów sławnych z literatury i filmu. Potem sami przedstawiali swoje misie, opowiadali o tym, jak się nazywają i skąd się wzięły. Uczniowie wcielili się również w rolę misia poprzez różne zabawy i piosenki, zdjęcia zrobione w misiowej fotobudce, a także zasmakowali pysznego miodku.

W ramach projektu można było również podziwiać „Galerię naszych misiów”, obejrzeć wystawkę książek o misiach w bibliotece szkolnej oraz słuchać fragmentów książek o misiach spośród księgozbioru biblioteki szkolnej.

Miejmy nadzieję, że Święto Pluszowego Misia przypomniało uczniom po raz kolejny, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa przyjaciel (nawet ten miękki i puchaty) oraz uświadomiło, że moda na misie nie przemija, a prosty miś może dać więcej radości niż niejedna wymyślna zabawka.

Anna Półtorak – Gieros