Czerwcowe wycieczki i wyjazdy

 

W gospodarstwie ekologicznym w Korycinach

22.06.2017 r. klasa IV odwiedziła Zielony Zakątek w Korycinach, by odbyć zajęcia edukacyjne w tamtejszym gospodarstwie ekologicznym, poobserwować różne gatunki ziół oraz podpatrzeć proces produkcji olejów i mieszanek ziołowych.

B. Kozłowska

P1090965 P1090960 P1090959

KLASA I GIMNAZJUM  W  PARKU LINOWYM W DOKTORCACH

7 czerwca uczniowie klasy I gimnazjum pojechali do Parku Linowego w Doktorcach położonego   w pięknym lesie iglastym nieopodal rzeki Narwi.  Sześć  tras o zróżnicowanych stopniach trudności składających się z ponad 130 przeszkód (nie licząc trasy treningowej) –  to nie lada wyzwanie…

Przed wejściem na trasy parku gimnazjaliści zostali wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, lonże, karabinki, rolkę, kask). Następnie instruktor wyjaśnił zasady posługiwania się nim i zademonstrował, w jaki sposób prawidłowo pokonać przeszkody.

A co było potem?  Zobaczcie sami…                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

M. Fronc

655 665 671 685 693 704

Zajęcia przyrodnicze w ogrodzie p. Agnieszki Marciniak

Uczniowie sadzonkują zioła i zapoznają się z roślinami  wiejskiego ogrodu. Nie zabrakło również przyjemności – czwartoklasiści mogli przy ognisku upiec kiełbaski.

Dziękujemy Pani Agnieszce!

B. Kozłowska

DSC_0117 DSC_0115 DSC_0126

Klasy I i II gimnazjum w Kinie Helios Alfa w Białymstoku

2 czerwca w godzinach popołudniowych po całotygodniowej ciężkiej pracy w szkole uczniowie klas I – II gimnazjum relaksowali się w kinie, oglądając film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”.

Dalszy ciąg przygód  kapitana Jacka Sparrowa (Johnny Depp) dostarczył oglądającym wielu  emocji. Był  strach, śmiech, wzruszenie…

M. Fronc

Piraci-z-Karaibow-Zemsta-Salazara pirates14-640x268 small_1182709471

KLASY  III-VI   W TEATRZE DRAMATYCZNYM W BIAŁYMSTOKU

W dniach 7-8 czerwca uczniowie klas III- VI wyjeżdżali do Teatru Dramatycznego  im.  A. Węgierki w Białymstoku  na sztukę pt. „Królewna Śnieżka”. Spektakl zachwycił uczniów przede wszystkim wspaniałą grą aktorów, piękną scenografią i  pełną humoru prezentacją wydarzeń. Zawierał też ważny przekaz. Bo czyż nie warto „ być zawsze dobrym” i „ ze złem walczyć miłością”? Cieszymy się , że mogliśmy obejrzeć współczesną wersję tej znanej wszystkim baśni. Do tej pory znaliśmy ją tylko w wydaniu tradycyjnym – książkowym.

W. Golińska

Była ucz. naszej szkoły  U. Mazur jako Śnieżka

Była ucz. naszej szkoły
U. Mazur jako Śnieżka

 

KLASY 4 I 5  W NARWIAŃSKI PARKU NARODOWYM

1 czerwca 2017 r. klasy czwarta i piąta szkoły podstawowej  wyjechały  do Narwiańskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu były zajęcia   terenowe dotyczące pozyskiwania  i  rozpoznawania  ważek oraz zapoznanie z ekspozycją przyrodniczą  prezentującą walory przyrodnicze Narwiańskiego Parku Narodowego.  Wyjazd dostarczył uczniom wiele wrażeń związanych z łowieniem ważek  za pomocą specjalnych siatek , a później  obserwowaniem ich z bliska  i odróżnianiem gatunków, pozwalając jednocześnie   na  atrakcyjny sposób  poszerzenia  wiedzy  przyrodniczej.

B. Kozłowska

DSC_0137 DSC_0138 DSC_0150

KLASA II W NADLEŚNICTWIE RUDKA

1 czerwca 2017r. uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Rudka. Najpierw  pracownik tej placówki zaprowadził dzieci do miejsca, w którym zamontowane są nowoczesne panele fotowoltaiczne, które  przetwarzają  energię  słoneczną na prąd elektryczny. Później uczniowie  spacerowali  ścieżką edukacyjną, na której zapoznali się z tematyką związaną z ochroną i hodowlą lasu. Obejrzeli sprzęt do prac leśnych,  plansze zwierząt  oraz szkodników drzew zamieszkujących nasze lasy.   W mini arboretum, gdzie zgromadzonych jest  ponad 200 gatunków roślin,  dzieci  chodziły wśród alejek, które dzielą cały  obszar na ogrody: światła, cienia, barw, smaku, zapachów.

Na  zakończenie wycieczki było ognisko, które zorganizowała mama Julki. Dzieci piekły kiełbaski, a później  grały  w piłkę i inne  gry.  Dziękujemy p. A. Marciniak za pomoc w organizacji Dnia Dziecka.

B. Gałecka

20170601_093005 20170601_093237 20170601_093531 20170601_093858 20170601_103621 20170601_103944

PRZEDSZKOLAKI W ZIOŁOWYM  ZAKĄTKU

06.06. 2017r. dzieci z klas  przedszkolnych udały się na wycieczkę do Ziołowego Zakątka  w Korycinach zorganizowaną w ramach obchodów Dnia Dziecka. Maluchy uczestniczyły tam w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez panią Beatę Rudkowską. Podczas których:

– zwiedzały Podlaski Ogród Botaniczny ,

– słuchały ciekawostek o ziołach i wąchały je,

– przygotowywały własne herbatki  z różnych  ziół,

– odwiedziły  zagrodę zwierząt gospodarskich.

Ostatnim punktem programu był pobyt na placu zabaw. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tu małe chatki na drzewach, tor przeszkód w starym drzewie i kuchnia w piaskownicy. Dzieci tam piekły pizzę, przygotowywały różne smakołyki.

Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że Ziołowy Zakątek to bardzo urokliwe miejsce. Chętnie pojedziemy tam jeszcze raz.

R. Gawrysiak

DSC_0030 DSC_0035 DSC_0041 IMG_2450 IMG_2454 IMG_2457 IMG_2463 IMG_2476 IMG_2480 IMG_2485