Bezpieczne przedszkolaki – spotkanie ze strażakiem z KP PSP w Bielsku Podlaskim

 

W czwartek 13 lutego dzieci z młodszej grupy przedszkolnej powitały na zajęciach niecodziennego gościa. Odwiedził nas tata Krzysia – p. Paweł Kujawski, pracujący w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim, aby opowiedzieć pokrótce przedszkolakom o swojej jakże niełatwej pracy strażaka, a także porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie. Przedszkolaki miały również okazję wysłuchać krótkiego opowiadania o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci podczas zimowych zabaw, czytanego przez naszego gościa, a także sprawdzenia swoich wiadomości w rozmowie na temat bezpieczeństwa dzieci i dorosłych. Dowiedzieliśmy się, jak trudna, a często też niebezpieczna jest praca strażaka. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz procedury postępowania w razie sytuacji zagrożenia naszego życia i zdrowia.

Bardzo dziękujemy panu Pawłowi Kujawskiemu za przyjęcie zaproszenia oraz poświęcony nam czas. Wierzymy, że zajęcia takie jak te wpłyną znacząco na świadomość dzieci oraz pozwolą w przyszłości uniknąć wszelkich zagrożeń.

Anna Półtorak – Gieros