Bezpieczna droga do szkoły

 

Pod takim hasłem 16.09.2019 r. przebiegło spotkanie uczniów naszej szkoły  z funkcjonariuszkami powiatowej komendy policji.  Dotyczyło ono zasad bezpieczeństwa w ruchu   drogowym  oraz  konsekwencji prawnych wykroczeń i przestępstw popełnianych przez nieletnich w związku z korzystaniem z dróg publicznych.  Oprócz  wiedzy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe do plecaków, aby zwiększyć ich  bezpieczeństwo podczas poruszania się w drodze do szkoły.

Spotkanie  był jednym z elementów gminnego projektu zatytułowanego „Program ograniczenia  przestępczości i aspołecznych zachowań – Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

 Celem projektu jest wybudowanie bezpiecznego miejsca dla uczniów oczekujących na odwóz szkolnym autobusem.

B. Kozłowska