Apel z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji Patrona Szkoły Jana Pawła II

 

 

Z okazji I rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II w naszej szkole, 27.04.2015 r. odbyła się uroczysta akademia. Była to szczególna okazja, aby na nowo pochylić  się nad postacią Wielkiego Polaka, zrozumieć Jego nauczanie i naśladować Go w codziennym życiu.

Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i odgrywali scenki z życia Papieża Polaka. Wzruszenie widoczne na twarzach publiczności oznaczało, iż na nowo odżyły wspomnienia  związane z Ojcem Świętym: kochał życie, dzieci i młodzież, w ostatnich dniach swojego życia cierpiał na oczach całego świata. Był kochany, podziwiany i od samego początku darzony szacunkiem. Zasłużył na miano największego autorytetu moralnego świata. Po zakończeniu uroczystości p. dyrektor Bożena Kowalczuk podziękowała uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie apelu. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.

Warto przypomnieć, że rok 2015 Sejm RP ogłosił Rokiem Jana Pawła II.  Pochylajmy się nad Jego nauczaniem nie tylko z okazji rocznicy kanonizacji, ale niech towarzyszy nam ono każdego dnia.

IMG_4210 IMG_4203 IMG_4202

IMG_4196 IMG_4199 IMG_4200

IMG_4204 IMG_4207 IMG_4208