Andrzejki w przedszkolu

 

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Musimy jednak pamiętać, że wróżenie to zabawa i nie powinniśmy traktować tego zbyt poważnie, chociaż nie wykluczone, że może się spełnić. W piątek 30 listopada 2018r. obchodziliśmy w przedszkolu Andrzejki. Sala została pięknie przystrojona kolorowymi balonami, serpentynami a nastrój zapalonych świec wprowadził dzieci w atmosferę wróżb. Dzieci rzucały pieniążkami  do miski z wodą, ustawiały buty, aby sprawdzić, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż a chłopiec się ożeni. Poznały znaczenie różnych kolorów, liczb oraz losowały karteczki, kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce i słodkim poczęstunkiem.

Dzień ten przyniósł przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny był okazją do wspólnej zabawy.

R. Gawrysiak