„Akcja -segregacja! 2x więcej! 2x czyściej! „

 

20 września  br. klasa VI  wzięła udział  w jubileuszowej akcji Sprzątania Świata po hasłem „Akcja -segregacja! 2x więcej! 2x czyściej! „. Sprzątanie  odbyło  się w lesie  w leśnictwie  Józefin we współpracy  z leśnikami z Nadleśnictwa Rudka.

Przed przystąpieniem do akcji wszyscy spryskali się preparatem do odstraszania kleszczy. Plastikowe worki i rękawice przydały się – ciągle jeszcze można znaleźć w lesie ślady  bytności  niekulturalnych osób-  plastikowe butelki czy  puszki po piwie- na szczęście  jest ich zdecydowanie mniej niż 10 czy 15 lat temu. Podczas wędrówki po lesie  można było zaobserwować kilka ciekawych rzeczy- wylinki zaskrońców,  ślady obecności dzikich zwierząt, kilka gatunków grzybów.

Po zebraniu śmieci  uczniowie  spotkali się z p. Błażejem Safarynem, który przeprowadził pogadankę na temat  czasu rozkładu śmieci i zasadności ich segregacji. Na zakończenie wszyscy otrzymali materiały edukacyjne związane z lasem oraz  napoje i  słodycze  dla regenaracji  sił.

B. Kozłowska