Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

 

„Maj – rocznica pięknych serc,

 Maj – rocznica wielkich myśli.

 Tym, co dawno przeminęli,

 Hołd składają ci, co przyszli.”

W tym roku obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji 28 kwietnia w szkole  i  3 maja w kościele podczas Mszy Świętej za Ojczyznę  odbył się uroczysty apel poświęcony tej tematyce. Montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie  naszej szkoły pod okiem pań: U. Niemyjskiej, A. Koc i I. Trofimiuk. Uroczystość zapoczątkowało odśpiewanie hymnu państwowego, po którym uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Całość dopełniły pieśni patriotyczne śpiewane przez szkolny zespół wokalny . Na zakończenie Pani wicedyrektor Bożena Kowalczuk  podkreśliła, że była to piękna lekcja  pozwalająca na  pogłębienie znajomości historii naszego narodu, który przez wieki musiał walczyć o suwerenność. Słowa uznania usłyszeliśmy również z ust pana wójta A. Anusiewicza.

Powaga treści, piękna muzyka i śpiew  sprawiły, że zarówno uczniowie naszej szkoły, jak też mieszkańcy Rudki  z uwagą obejrzeli występ.

A. Koc

IMG_9166 IMG_9223 IMG_9201 IMG_9198 IMG_9221 IMG_9189 IMG_9234 IMG_9251 IMG_9265 DSC_0579