Mikołajki 2020

 

Mikołaju usiądź z nami wkoło,
pobawimy się wesoło.
Zatańczymy wokoło choinki,
chłopcy i dziewczynki.
Zaklaszczemy, zaśpiewamy
i prezenty wszystkim damy.

Mikołajki obchodzone są co roku 6 grudnia w dzień wspomnienia Świętego Mikołaja, biskupa Miry. W ten dzień wszystkie grzeczne dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszym przedszkolu Mikołajki obchodziły również dzieci z grup 0A i 0B. Był to czas wyjątkowy
i magiczny… Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na Mikołaja, który odwiedził grupę 0B w poniedziałek 7 grudnia. Wychowawczyni grupy Pani Renata Gawrysiak zadbała o świąteczny klimat w klasie i oprawę muzyczną. W wielkim worze Mikołaja dla wszystkich znalazły się niezwykłe prezenty.
Swoją obecnością zaszczyciła grupę Pani Dyrektor Monika Godlewska. Natomiast cała uroczystość została uwieczniona w formie pamiątkowych zdjęć przez jedną z mam. Dzieci chętnie śpiewały kolędy i fotografowały się z niezwykłym gościem. Oprócz pełnego prezentów worka, Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i humoru.

We wtorek 8 grudnia w młodszej grupie przedszkolnej 0A już od rana panowała podniosła atmosfera. Świątecznie ubrane przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wspaniałego gościa. Już, już miały się rozpocząć poranne zajęcia, gdy nagle wszyscy usłyszeli pukanie do drzwi… Oczekiwanym gościem był oczywiście Święty Mikołaj w asyście naszej Pani Dyrektor. Małe serduszka zabiły szybciej na widok ogromnego i pojemnego worka, w którym nie było nic innego, jak tylko prezenty. Okazało się, że w naszej grupie są same dzielne przedszkolaki – każde dziecko miało okazję porozmawiać z Mikołajem,
a nawet przysiąść na jego kolanie czy dotknąć miękkiego jak poduszka brzucha. A że nasze dzieci są bardzo gościnne i lubią sprawiać radość, obdarowały Świętego Mikołaja własnoręcznie wykonanymi pocztówkami świątecznymi. Chcąc pochwalić się swoim talentem i zatrzymać zapracowanego Mikołaja choć na chwilę, zaśpiewały mu świąteczne pastorałki pięknie przygotowane przez Panią Anię Półtorak-Gieros i Panią Wioletę Wasilewską .

Potem już tylko kilka pamiątkowych zdjęć i Święty Mikołaj umknął do innych dzieci. Jednak na koniec solennie przyrzekł, że odwiedzi wszystkie dzieci ponownie w Święta Bożego Narodzenia.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych grzecznych przedszkolaków. Mikołaju-dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

 

Renata Gawrysiak,

Anna Półtorak-Gieros,

Wioleta Wasilewska